ENG

Niedzielne warsztaty rodzinne

Warsztaty dla rodzin

Niedzielne warsztaty rodzinne

w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, ul. Topolowa 1

Zajęcia prowadzone są w wybrane niedziele, początek zajęć o 13.30

zapraszamy dzieci i rodziców

Niedzielne „spotkania ze sztuką” to cykl regularnie organizowanych warsztatów w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Atrakcyjne  gry i zabawy łączymy z zajęciami rozwijającymi  inwencję, wyobraźnię i wrażliwość plastyczną. Pomożemy także zrozumieć różne przejawy sztuki i kultury współczesnej, z którymi stykamy się w naszym codziennym otoczeniu. A przy okazji skorzystamy z różnych możliwości technicznych, które oferują orońskie pracownie i wykonamy „własne” dzieła sztuki.

Zajęcia trwają około 1,5 godziny i składają się z dwóch części:

  • Część teoretyczna – 30 minutowy wstęp wprowadzający uczestników w tematykę prowadzonych zajęć, połączony z oprowadzaniem i rozmową o aktualnych wystawach, który stanowi punkt wyjścia do przeprowadzenia zajęć praktycznych. Krótka rozmowa na wstępie ma na celu objaśnienie tematu związanego z wystawą czasową.
  • Działania warsztatowe – trwająca 60 minut część warsztatowa będzie realizacją założeń z części pierwszej, sprawdzeniem omawianych teorii i utrwaleniem wiedzy poprzez doświadczenie. Zajęcia będą dawały możliwość zapoznania się ciekawymi technikami plastycznymi. Doświadczenie tworzenia będzie przebiegać pod okiem prowadzącego, ale przy dużym wykorzystaniu własnej inwencji. Podczas wykonywania zadań plastycznych, dzieciom pomagają i kibicują ich rodzice lub opiekunowie.

 

2.08. – prowadzenie: Marlena Kruk
Gałązka z drzewa słońca – Wystawa prezentowana w Galerii „Kaplica” stanie się punktem wyjścia do zapoznania z ciekawymi elementami kultury romskiej, jakimi są bajki i opowiadania. Barwnie opowiedziana historia zostanie zilustrowana przez uczestników warsztatów w technice kolorowego kolażu.

16.08. – prowadzenie: Urszula Kaszewska
Szkiełko i oko – Kto choć raz bawił się kalejdoskopem pamięta odczucia jakie towarzyszyły mu podczas obracania tajemniczej zabawki i pojawiania się niezwykłych obrazów. W trakcie warsztatów zajrzymy do mikroświatów zawartych w kapsułach Miłosza Flisa i każdy uczestnik wykona własny kalejdoskop. Tajemnica urządzenia zostanie odkryta, ale magia ruchomych wzorów pozostanie.

 

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prowadzimy zapisy na zajęcia pod adresem: warsztaty@rzezba-oronsko.pl

Dodatkowe informacje można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30–15.30 pod numerem telefonu 48 618 40 27 w. 19

Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego