ENG

Warsztaty

Warsztaty

Warsztaty przybierają formę edukacyjnych wydarzeń, w czasie których grupy odwiedzające Orońsko, zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli mogą zmierzyć się z zadaniami kreatywnymi zrealizować własne pomysły i czerpać radość z tworzenia.

Najważniejszym tematem spotkań warsztatowych w Orońsku jest oczywiście rzeźba. Obecność artystów i profesjonalnych pracowni: stolarni, odlewni i pracowni ceramicznej bywa bardzo inspirująca dla naszych gości. Dla wszystkich tych, którzy pragną sprawdzić się w innych sposobach tworzenia proponujemy szeroki wybór tematów i materiałów.

 

Warsztaty z cyklu RZEŹBA

W czasie zajęć edukacyjnych łączymy zajęcia praktyczne z elementami teorii. Istotą warsztatów rzeźbiarskich jest kształtowanie myślenia o otaczającej nas przestrzeni i funkcjonowania w niej sztuki współczesnej. Rozmaitość materiałów i technik pozwoli na realizację niepowtarzalnych prac.

 

Warsztaty z cyklu CERAMIKA

Jedną z ważniejszych orońskich przestrzeni rzeźbiarskich jest pracownia ceramiczna. Specjaliści z tej dziedziny sztuki chętnie dzielą się swoim warsztatem, zachęcając do realizacji zadań twórczych amatorów rzeźby – dzieci, młodzież i dorosłych. Lepienie w glinie i zapoznanie z procesem ceramicznym to możliwość łączenia zabawy, nauki i pracy.

 

Warsztaty z cyklu POZOSTAŁE ZAJĘCIA

Choć spotkania dotyczą powszechnie znanych technik plastycznych, w czasie warsztatów można odkryć ich nowe oblicza. Malarstwo posłuży jako eksperyment w nauce o barwach, gra terenowa to ruch na świeżym powietrzu z ogromną dawką zwiedzania, a fotografia to zwrot w stronę starodawnych technik ilustracji.

Wszystkie zajęcia z cyklu Pozostałe zajęcia odbywają się w przestrzeni warsztatowej dla maksymalnie 25-osobowych grup.

Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego