ENG

Dystans. Odległość nie jest miarą oddalenia

Katarzyna Szarek

Wirtualne Centrum Rzeźby Polskiej

Dystans. Odległość nie jest miarą oddalenia

Mariusz Białecki, Jarosław Bogucki, Grzegorz Gwiazda, Grażyna Jaskierska-Albrzykowska, Mariusz Maciejewski, Janina Myronowa, Jarosław Pajek, Jan Tutaj, Katarzyna Szarek, Mariola Wawrzusiak-Borcz, Grzegorz Witek

 

wystawa w ramach Sympozjum Rzeźby Współczesnej 2020

Park Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku

2020–2022

 

W ramach Sympozjum Katarzyna Szarek zrealizowała pracę:

Fundament, 2020, stal, mosiądz, węgiel, metal spawany, 300 × 150 × 520 cm

Fundament

Dystans pozwala świadomie uczestniczyć w procesie tworzenia. Jest drogą rozumienia sztuki ściśle powiązanej wewnętrznym szkieletem konstrukcyjnym z postawą artystyczną i świadomością. Codzienność wywołuje problem dystansu, staje się on wewnętrznym dialogiem twórcy, a zarazem rachunkiem sumienia.

Dystans pozwala nam zobaczyć całość i ocenić jakość fundamentów. Nie dotyczy to jedynie rzeźby czy obiektu, ale ma to związek również z kształtowaniem relacji międzyludzkich.

Stół jest jednym z miejsc, przy których tworzy się fundament.

Katarzyna Szarek

 

Katarzyna Szarek urodziła się w 1983 roku w Nowym Sączu. Jest absolwentką zakopiańskiej szkoły Kenara. Studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni prof. Jana Kucza. W 2007 roku w ramach stypendium Erasmus studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Atenach (Grecja). W 2008 roku obroniła dyplom z rzeźby w pracowni prof. Grzegorza Kowalskiego. Obrona miała miejsce w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Pracuje na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w Wyższej Szkole Artystycznej oraz w Warszawskiej Szkole Reklamy. W roku 2018 uzyskała tytuł doktora w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju oraz za granicą.

 kategoria: Wirtualne Centrum Rzeźby Polskiej, autor: Dział komunikacji, dodano: 2021-01-08 08:40:27, czytane: 1988 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego