ENG

Pozostałe zajęcia

Pozostałe zajęcia

Wszystkie zajęcia z cyklu Pozostałe zajęcia odbywają się w przestrzeni warsztatowej dla maksymalnie 25-osobowych grup.

Aby zamówić warsztaty skontaktuj się z Działem Edukacji.

Jak zamawiać?

 

Wszyscy jesteśmy światłoczuli – (wiek uczestników: 10–13, 14–18) FOTOGRAFIA EKSPERYMENTALNA

– sezonowe zajęcia z fotografii prowadzone od maja do września, nauka o historycznej metodzie utrwalania obrazów połączona z praktyką warsztatową, wykonywanie własnych „starych fotografii” w technice cyjanotypii.

Metody: pokaz i aktywne słuchanie, prace warsztatowe

Czas trwania: 60 min

Cena: 10 zł / osoba

Laboratorium koloru  – (wiek uczestników: 6–9, 10–13) ZABAWY MALARSKIE

– poznawanie „malarskiej” przeszłości Orońska, eksperymentowanie w technice akwareli, nauka o kolorze i doświadczenia w mieszaniu barw.

Metody: pogadanka, oprowadzanie, praca warsztatowa

Czas trwania: 60 min

Cena: 10 zł / osoba

Orońska gra terenowa

W zależności od pory roku organizujemy edukacyjne gry terenowe, podczas których uczestnicy poznają przestrzeń orońskiego parku. Scenariusze gier poruszają wątki przyrodnicze, historyczne i artystyczne. Taka formuła zajęć edukacyjnych pozwala na realizację interdyscyplinarnych programów nauczania.

Gra terenowa – to edukacyjny spacer z mapą w kilkuosobowych grupach. Zadaniem grupy jest odszyfrowanie hasła i wykonanie kilku zadań w trakcie przemierzania trasy. Dzieci otrzymują mapy i zestawy narzędzi do wykonywania poleceń zapisanych na kartach zadań. Każdy będzie może zmierzyć się z własnym wyzwaniem. Gra uczy samodzielności, współpracy, orientacji w terenie i jest ciekawym sposobem na poznanie historią parku rzeźby.

Czas trwania: 40–60 min.

Cena: 10 zł / osoba

Teatrzyk Kamishibai – (wiek uczestników: 6–9, 10–14) OBRAZ I OPOWIEŚĆ

Jest to sztuka opowiadania historii wykorzystująca ilustracje wykonanych na kartonowych planszach, wsuwane do drewnianej lub kartonowej otwartej częściowo skrzynki, pełniącej rolę sceny / ekranu o nazwie butai. Historie te są przede wszystkim punktem wyjścia do omówienia tematów poruszanych w edukacji globalnej.

Czas trwania: 60 min

Cena: 10 zł / osoba

Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego