ENG

Letnie wycieczki z Warszawy do Orońska

Wydarzenia

„Najsłynniejsze prace genialnej artystki”

„Gazeta Wyborcza”, 2 lipca 2019

 

Letnie wycieczki AUTOBUSEM

z Warszawy do Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku

na wystawę

W przestrzeni Magdaleny Abakanowicz

 

AUTOKAR

z Warszawy do Orońska

odjeżdża we WSZYSTKIE NIEDZIELE SIERPNIA oraz WE WRZEŚNIU

4.08. / 11.08. / 18.08. / 25.08. / 01.09. / 08.09. / 15.09. /

 

UWAGA: wyjazd w dniu 1 września został odwołany z powodu wizyty Prezydenta USA Donalda Trumpa w Warszawie. Nowy termin 15 września. Zapraszamy.

 

Wyjazd autokaru z parkingu Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki od strony ulicy Królewskiej o godz. 10.30

Przewidywany powrót do Warszawy ok. godz. 19.30

 

Partner wydarzenia

Zachęta

 

KOSZT WYCIECZKI

Przejazd, zwiedzanie z przewodnikiem (BEZ OBIADU)

1 osoba / 60 złotych

Zainteresowani mogą zakupić oddzielnie

dwudaniowy obiad w cenie 22 złote od osoby.

 

Zakup biletu i obiadu: https://bilety.rzezba-oronsko.pl

Uwaga: OBIAD MOŻNA ZAMÓWIĆ, JEDYNIE PRZEZ PŁATNOŚĆ ON-LINE.

Nie ma możliwości zakupu obiadu po przyjeździe do Orońska.

Na miejscu jest kawiarnia.

Osoby bez biletów będą zabierane w miarę wolnych miejsc.

(wówczas zakup biletu na miejscu w kasie CRP).

Masz pytanie? Chcesz wiedzieć więcej?

Zadzwoń: 48 618 40 27 w. 18

od wtorku do niedzieli w godz. 10.00–17.00

Szczegółowy program wycieczki

 

Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku

Orońsko położone jest 120 km na południe od Warszawy, 180 km na północny wschód od Krakowa, 15 km na południowy zachód od Radomia. Można tu zwiedzić wystawy sztuki współczesnej, wejść do dziewiętnastowiecznych wnętrz pałacu Józefa Brandta, odpocząć w zabytkowym parku albo podglądać przy pracy przebywających tu artystów.

Centrum Rzeźby Polskiej to przestrzenie wystawiennicze w budynku muzeum, oranżerii, kaplicy i wozowni, warsztaty rzeźbiarskie dla artystów – odlewniczy, kowalski, ceramiczny i stolarski. To także kolekcja polskiej rzeźby, ośrodek dokumentacji artystycznej i biblioteka. W Parku Rzeźby eksponowane są prace wybitnych artystów, m.in. Magdaleny Abakanowicz, Tony’ego Cragga, Krzysztofa M. Bednarskiego, Jarosława Kozakiewicza, Macieja Szańkowskiego i Thorstena Goldberga. A po trudach zwiedzania można wstąpić do naszej kawiarenki.

Zapraszamy!

 

Wystawa

W PRZESTRZENI MAGDALENY ABAKANOWICZ

13 lipca – 6 października 2019

Muzeum Rzeźby Współczesnej, Galeria „Oranżeria”, Galeria „Kaplica”, Galeria „Wozownia”, Park Rzeźby, Pałac Józefa Brandta

Wystawa W przestrzeni Magdaleny Abakanowicz, prezentowana wiosną w Muzeum Sztuk Dekoracyjnych i Designu w Rydze, które jest częścią tamtejszego Muzeum Narodowego, latem gości w rozszerzonej wersji we wszystkich galeriach oraz w Parku Rzeźby w Orońsku, pokazując wielowątkową twórczości wielkiej polskiej artystki. Magdalena Abakanowicz (1930–2017) była jedną z najbardziej znanych w świecie polskich twórczyń. Decydującym wydarzeniem otwierającym międzynarodową karierą artystki było otrzymanie w 1965 roku złotego medalu na Biennale w São Paulo. Zasłynęła tzw. „abakanami” – tkaninami zamienionymi w monumentalne abstrakcyjne formy i intrygującymi fakturą materii. W okresie późniejszym tworzyła rzeźby m.in. z utwardzonej żywicą juty. Artystka reprezentowała Polskę na Biennale Sztuki w Wenecji w 1980 roku. Jest autorką blisko sześćdziesięciu instalacji w przestrzeni publicznej. Wystawiała swoje prace na całym świecie w tym m.in.  w Metropolitan Museum  w Nowym Jorku i w MOCA w Los Angeles.

 



kategoria: Wydarzenia, autor: Dział komunikacji, dodano: 2019-07-12 09:01:31, czytane: 3197 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego