ENG

Kwalifikacja prac do Miedzynarodowego Triennale Rzezby w Poznaniu

Konkursy, konferencje

KWALIFIKACJA PRAC do WYSTAWY

XVI Międzynarodowego Triennale Rzeźby, Poznań 2009

 „Kryzys Gatunku"

Kurator Generalny: Robert Sobociński

Centrum Kultury „Zamek", Organizator XVI Międzynarodowego Triennale Rzeźby w Poznaniu, ogłasza nabór prac do wystawy XVI Międzynarodowego Triennale Rzeźby, Poznań 2009, która odbędzie się w Centrum Kultury "Zamek" w Poznaniu w dniach od 3 października do 15 listopada 2009 roku.

Wystawa prezentowana będzie w galeriach (około 1000 m²), na dziedzińcach (około 1500 m²) oraz w niekonwencjonalnych przestrzeniach Centrum Kultury „Zamek".

Aplikacje do wystawy zgłaszać mogą artyści rzeźbiarze z Polski i zagranicy (bez ograniczeń wiekowych).

Zgłaszać można nie więcej niż 3 prace lub: 1 pracę kilkuelementową, 1 instalację, 1 działanie przestrzenno-medialne.

Nagrodą jest udział w wystawie XVI Międzynarodowego Triennale Rzeźby w Poznaniu oraz medale i wyróżnienia [w tym: indywidualna wystawa dla Młodego Twórcy (do 35 roku życia) w Centrum Kultury „Zamek" - w terminie uzgodnionym przez artystę i Organizatora] przyznawane podczas inauguracji Triennale.

Do Rady Artystycznej tegorocznej wystawy kwalifikacyjnej i Jury XVI Międzynarodowego Triennale Rzeźby w Poznaniu zaproszeni zostali wybitni historycy i krytycy sztuki oraz uznani kuratorzy i artyści z Polski i zagranicy.

Termin przyjmowania zgłoszeń: 10 maja 2009 r.

(decyduje data stempla pocztowego)

Formularze zgłoszeniowe oraz Regulamin kwalifikacji do wystawy:

www.triennale.artproduct.com.pl

Zgłoszenia należy przesyłać na adres:

XVI MIĘDZYNARODOWE TRIENNALE RZEŹBY, POZNAŃ 2009
CENTRUM KULTURY "ZAMEK"
ul. Św. Marcin 80/82
61-809 Poznań, Polska

...

Międzynarodowe Triennale Rzeźby w Poznaniu odwołuje się do wieloletniego, ponad trzydziestoletniego już doświadczenia prezentacji rzeźby współczesnej w Poznaniu. Jest szesnastą edycją ekspozycji o tym charakterze. Początkowo wystawy realizowane były w cyklu dwuletnim i skupiały się na prezentacji małych form rzeźbiarskich. W roku 2006 przyjęły cykl Triennale i zagościły w przestrzeniach Centrum Kultury „Zamek" umożliwiających wystawianie większych obiektów rzeźbiarskich. W ostatnich latach, po zmianie formuły, zasad organizacji i miejsca ekspozycji, to cykliczne wydarzenie zyskało pozycję jednego z ważniejszych przeglądów współczesnej rzeźby europejskiej.

Obok wystawy powstałej z zakwalifikowanych prac - w ramach Międzynarodowego Triennale Rzeźby - prezentowana jest każdorazowo wystawa zbiorowa przygotowywana przez kuratora zewnętrznego oraz wystawa indywidualna rzeźbiarza/rzeźbiarki o uznanym dorobku artystycznym, który/a swoimi pracami wpisał/a się w historię, rozwój rzeźby europejskiej. W tym roku wystawę zbiorową przygotuje francuski kurator, dyrektor artystyczny targów sztuki w Strasburgu i Lille - Olivier Billiard. Wystawą indywidualną uhonorowany zostanie rzeźbiarz, architekt i filozof Francesco Marino Di Teana.

Realizacja Międzynarodowego Triennale Rzeźby, w tym wystawy kwalifikacyjnej, w przestrzeniach monumentalnej architektury Centrum Kultury „Zamek" (ostatniej w Europie rezydencji cesarskiej, podczas wojny przebudowanej wg projektu Alberta Speera na rezydencję wodza III Rzeszy, nieznacznie zmodernizowanej po zakończeniu wojny), w licznych salach, dziedzińcach oraz niekonwencjonalnych przestrzeniach ekspozycyjnych (w sumie ponad 5000 m²) pozwala na zbudowanie wyjątkowej prezentacji rzeźby współczesnej - tak ze względu na skalę ekspozycji, jak i możliwość nawiązania dialogu, zderzania jej z niepowtarzalną formą i historią miejsca. 

XVI Międzynarodowe Triennale Rzeźby, Poznań 2009 finansowane jest z budżetu Miasta Poznania.

Więcej o wystawie kwalifikacyjnej i XVI Międzynarodowym Triennale Rzeźby w Poznaniu:

www.triennale.artproduct.com.pl

 



kategoria: Konkursy, konferencje, autor: Wojtek, dodano: 2009-03-05 09:33:42, czytane: 5867 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego